گفت‌و‌گوی ظریف در کلاب هاوس: سریال ” گاندو ” از اول تا آخر دروغ است!

شب گذشته وزیر امور خارجه در یکی از روم های کلاب هاوس با حضور آقایان آذری جهرمی و خطیب زاده گفت و گویی درباره سند همکاری 25 ساله داشتند که در خلال این بحث آقای ظریف صحبتی هم درباره حضور در انتخابات و سریال گاندو کردند.
کد خبر : 24337
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
گفت‌و‌گوی ظریف در کلاب هاوس: سریال ” گاندو ” از اول تا آخر دروغ است!

به گزارش مثلث نیوز، شب گذشته وزیر امور خارجه در یکی از روم های کلاب هاوس با حضور آقایان آذری جهرمی و خطیب زاده گفت‌و‌گویی درباره سند همکاری ۲۵ ساله داشتند که در خلال این بحث آقای ظریف صحبتی هم درباره حضور در انتخابات و سریال گاندو کردند.

 

ظریف  در ادامه گفت و گو در پاسخ به سوالی درباره اخرین موضع او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری  در این روم کلاب هاوس گفت: آخرین موضع من با اولین موضع من هیچ تفاوتی ندارد. بنده نامزد نیستم. اگر دوستان گاندوساز اجازه دهند همین کار فعلی مان را انجام دهیم مخلصشان هم هستیم.

 

وزیر امور خارجه با انتقاد از سریال گاندو آن را سراسر دروغ پنداشت و گفت: ما یک نظام ارزشی هستیم و باید روزی برای این تهمت ها  به افرادی که بدون مزد و اجر به کشور خدمت کردند، جواب بدهیم.

 

پس از انتقاد محمدجواد ظریف، سیدمحمود رضوی (تهیه‌کننده فیلم سینمایی ماجرای نیمروز) از وی پرسید که «چرا علی رغم تولید فیلم و سریال توسط ارگان‌های مختلف در مجموعه دولت تا این حد دولتمردان روی این سریال حساس‌اند، در حالیکه این هم یک سریال مثل سایر سریال‌هاست».

 

وزیر امور خارجه در پاسخ به وی گفت: شما که فیلمساز هستی و من خودم بخاطر فیلم «ماجرای نیمروز» آمدم و به فیلم شما جایزه دادم و خیلی هم خوشحال شدم، بیا یک فیلم درباره بدبختی‌های من در وزارت خارجه بساز تا ببینیم که چه کسی حاضر می‌شود پخش کند، آن هم فیلمی که حتی یک دروغ و اتهام هم نداشته باشد. اما شما بدونید که گاندو از اول تا آخرش دروغ و افتراست!

این خبر را هم ببینید:  هفته سی‌و‌یکم سری آ| اودینزه، اسپال را به لبه پرتگاه رساند

 

رضوی هم در پاسخ به وی با اعلام یک شرط از آمادگی برای ساخت فیلم از محمدجواد ظریف صحبت کرد و گفت: بعد از پایان دولت من در خدمت شما هستم اما به شرطی که اجازه بدهید مانند ماجرای نیمروز، حرف‌‌های تمام طرف‌ها را بشنوم و در نهایت چیزی که خودم می‌خواهم را بسازم.

 

ظریف در ادامه این گفت و گو در  پاسخ به رضازاده، نماینده مجلس‌یازدهم، که پرسید بهتر نبود از سال۹۳ روی شرق سرمایه‌گذاری می‌کردید، گفت: من نه به نگاه به شرق اعتقاد دارم و نه نگاه به غرب. معتقدم نگاه ما در سیاست خارجی باید تعاملی و متناسب با همه دنیا باشد.

 

این چینی‌ها بودند که از سال۹۲ که ما به سر کار آمدیم و درخواست رابطه استراتژیک کردیم تا سال۹۴ به ما پاسخ ندادند؛ چون شرایط قطعنامه‌های قبلی زمینه را برایشان فراهم نمی‌کرد.

 

این یعنی همانقدر برجام برای حل مشکل غرب بود که برای حل مشکل شرق بود.

سیاست خارجی ایران در طول تاریخ شاکله نگاه به شرق نداشته است و باید در مورد آن کار کرد.

 

اگر امروز به سال۹۲ برمی‌گشتم، عین همین کار را انجام می‌دادم. حتما سعی می‌کردم برجام را به نتیجه برسانم. امروز هم تمام سعی من  این است که بر اساس منویات رهبری برجام را زنده کنیم تا مردم یک روز بیشتر تحت تحریم نباشند.

 

من عضو ستاد و کمپین انتخاباتی هیچ‌کس نمی‌شوم؛ نه آقای لاریجانی و نه هیچ‌کس دیگر.

 

تا به حال در مراسم سیاسی کسی شرکت نکرده‌ام. فقط یکبار که اقای روحانی به شهر ما آمده بود، آنهم چون شهر خودمان بود شرکت کردم. البته برای این موضوع از روز قبلش مرخصی گرفته بودم و حتی هزینه محافظانم‌ را هم دادم.

این خبر را هم ببینید:  کرونا «نوبل» را هم لغو کرد

 

پیشنهاد اینکه آقای لاریجانی نماینده ایران برای مذاکره با چین باشد، از سوی بنده به دفتر مقام معظم رهبری ارائه شد.

 

اینکه می‌گویند چینی‌ها لاریجانی را برای تفاهم ایران و چین پیشنهاد کرده باشند، دون شأن کشور است و صحیح نیست.

 

صادقانه می‌گویم هیچ فشاری بر وزارت خارجه نبوده که این توافق را امضا کنیم.

 

 

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر خود را برای این خبر ثبت کنید.x
()
x