معاون استاندار تهران:

احتمال تعطیلی یکشنبه و دوشنبه تهران تا ساعاتی دیگر

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از تصویب تعطیلی یکشنبه ودوشنبه استان تهران درجلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا خبر داد و گفت: این مصوبه برای اجرا شدن باید به تایید هیات دولت برسد.
کد خبر : 21040
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
احتمال تعطیلی یکشنبه و دوشنبه تهران تا ساعاتی دیگر

به گزارش مثلث نیوز، عبدالرضا چراغعلی در خصوص تعطیلی استان تهران گفت: پیش از ظهر شنبه جلسه کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوا استان تهران به ریاست استاندار برگزار شد.

 

تصویب تعطیلی استان تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه

وی افزود: خروجی این جلسه تصویب تعطیلی استان تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه و به مدت دو روز بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اضافه کرد: اما طبق قانون باید این مصوبه برای اجرایی شدن به تأیید هیأت دولت نیز برسد و به همین دلیل به هیأت دولت ارسال شد و تا ساعاتی دیگر وضعیت تعطیلی تهران اطلاع رسانی می‌شود.

چراغعلی همچنین از شهروندان استان تهران خواست برای حفظ سلامتی خود از پرهیز غیر ضروری در معابر پرهیز کنند.

 

آلودگی هوا باعث تعطیلی پارک‌های تهران شد

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به تشدید غلظت آلاینده های هوای پایتخت، از تعطیلی ۱۲۰۰ ایستگاه ورزش شهروندی در بوستان های پایتخت خبر داد.

 

امیر محسنی با اشاره به آلودگی هوای تهران،گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، پایداری هوای تهران تا اواسط هفته آتی ادامه داشته و با توجه به خطرات ورزش و فعالیت فیزیکی در فضای باز، ایستگاه‌های ورزش شهروندی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

 

اقدام سازمان ورزش شهرداری تهران در تعطیلی ایستگاه‌های ورزش همگانی به دلیل تشدید آلودگی هوا در حالی صورت می‌گیرد که در سال جاری در چند مرحله مجموعه‌های ورزشی با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود تا گامی در راستای افزایش سلامت شهروندان برداشته شود.

 

شاخص آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر تا ۱۸۰ ppm نیز افزایش یافته است و در چنین شرایطی، ورزش در فضای باز آسیب های جدی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

این خبر را هم ببینید:  شاخص کیفی هوای تهران سالم شد/شاخص کیفیت به 53 رسید

 

/پایان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر خود را برای این خبر ثبت کنید.x
()
x